Istnieje 7 najczęstszych pytań dotyczących stosowania AGRAVIGOR

heading_title

Istnieje 7 najczęstszych pytań dotyczących stosowania AGRAVIGOR.


1.  Dlaczego istotne jest kontrolowanie rozkładu pozostałości roślinnych? 

Pozostawione na ziemi resztki pożniwne przeznaczone do dalszego rozkładu nadają się do poprawy jakości gleby i rolnictwa. W tej praktyce kluczowe znaczenie ma zastosowanie biopreparatu AGRAVIGOR opracowanego do rozkładu resztek pożniwnych zbóż. AGRAVIGOR zawiera cenne mikroorganizmy, w tym bakterie wiążące N. 

Samo przyoranie resztek roślinnych do gleby bez odpowiedniej kontroli może przysporzyć rolnikowi wielu problemów.

Po pierwsze dotyczy to słomy, która ma bardzo długi okres rozkładu w glebie – 0,5-1,5 roku. Wydłużenie okresu rozkładu masy organicznej przyczynia się do niedoborów azotu w glebie (mikroorganizmy do niszczenia wykorzystują rezerwy glebowe), zwiększa gromadzenie się w glebie substancji toksycznych i patogenów oraz ogranicza dostęp roślin do składników pokarmowych zgromadzonych w materii organicznej. materiał.

2.  Dlaczego muszę stosować AGRAVIGOR, skoro mogę używać tylko nawozu azotowego?

Jeśli zastosujemy wyłącznie nawozy azotowe, pozostałości pożniwne staną się miejscem rozwoju całej rodzimej mikroflory, w tym patogennej. Nawozy azotowe aktywują wszystko bezkrytycznie - patogeny, fusarium, zgniliznę, pleśń itp. Stosując AGRAVIGOR ponownie zasiedlamy glebę saprofitami, mikroorganizmami cennymi rolniczo (bakterie, grzyby) oraz produktami ich funkcji życiowych, których wykorzystanie pozwala gospodarować i przyspieszają rozkład resztek roślinnych oraz przywracają zdrowie gleby

3. Czy mogę stosować sam AGRAVIGOR bez nawozu azotowego?

Po pierwsze, chcielibyśmy podkreślić, że azot jest pierwiastkiem niezbędnym do rozkładu. Mikroorganizmy wykorzystują azot do rozkładu pozostałości roślinnych. Jeśli nie zastosujesz nawozu azotowego, mikroorganizmy wykorzystają azot, który jest dostępny w glebie. Później zaczną wiązać niezbędny azot z powietrza. W takim przypadku, stosując sam biopreparat AGRAVIGOR, gleba zostanie zaopatrzona w cenne mikroorganizmy, które rozkładają resztki pożniwne, wzbogacają materię organiczną i poprawiają zdrowotność gleby. Jednak proces ten zajmie więcej czasu niż w przypadku zastosowania niezbędnej dawki nawozu azotowego. 

Zalecamy stosowanie AGRAVIGOR z preparatami mikrobiologicznymi Azotoplant zawierającymi bakterie wiążące N Azotobacter chroococcum. W tym przypadku Azotobacter zapewni wzbogacenie gleby w azot. Należy również pamiętać, że mikroorganizmy zużywają duże ilości azotu do rozkładu resztek roślinnych, dlatego jeśli nie zastosowałeś nawozu azotowego razem z AGRAVIGOREM, zalecamy zastosować go do gleby przed siewem kolejnej rośliny.

Załóżmy, że nadal masz wątpliwości co do wyboru Biodestructora lub nawozu N. W takim przypadku polecamy zastosować AGRAVIGOR, który odbuduje glebę pożytecznymi mikroorganizmami i zmniejszy poziom toksyczności gleby.  

4. Czy destruktor można stosować razem z nawozami płynnymi?

- Tak to mozliwe. Zwykle krótkotrwałe przebywanie (2-6 h) w mieszance zbiornikowej nie ma szkodliwego wpływu na mikroorganizmy, dlatego zalecamy stosowanie takiej mieszanki przez kilka godzin po wymieszaniu. Żywotność mikroorganizmów nie zmniejsza się znacząco w przypadku rozcieńczenia nawozu wodą. Aby się jednak upewnić, zalecamy wykonanie testu kompatybilności w laboratorium.

5. Dlaczego muszę używać destruktora, skoro mogę używać nawozów organicznych, takich jak obornik i obornik? To ta sama materia organiczna!

- Bardzo często nawozy organiczne zawierają toksyny i patogeny, zwłaszcza świeże. Z drugiej jednak strony jest doskonałym źródłem materii organicznej. Mimo to kompostowanie jest obowiązkowe do jego zastosowania. Zmniejszy szkodliwą mikroflorę zawartą w odchodach z odchodami zwierzęcymi i resztkami roślinnymi. Lepszym sposobem jest zastosowanie AGRAVIGOR razem z nawozami organicznymi. Mikroorganizmy zapewnią zdrowszy stan substancji organicznych i przyspieszą rozkład pozostałości, które są centralnym miejscem akumulacji chorobotwórczej mikroflory glebowej. Zastosowanie destruktora AGRAVIGOR w wielu gospodarstwach znacznie przywróciło zdrowie gleby, nawet w przypadku monokultury.

6. Czy destruktor będzie działał w wysokich temperaturach i przy braku wilgoci?

- Wszystkie mikroorganizmy, łącznie z tymi zawartymi w AGRAVIGOR, posiadają szczególne przystosowania do przetrwania w niesprzyjających warunkach, często określanych mianem spoczynku lub uśpienia. Niektóre mikroorganizmy tworzą zarodniki - forma jest otoczona grubymi błonami, które chronią żywą komórkę przed wysokimi i niskimi temperaturami, światłem ultrafioletowym, zmianami pH i niektórymi substancjami chemicznymi. W postaci zarodników mikroorganizmy mogą przetrwać dziesięciolecia. Inne rodzaje bakterii mogą tworzyć cysty. Są mniej odporne niż zarodniki, ale mimo to pozwalają mikroorganizmom przebywać pod wpływem negatywnych czynników od kilku miesięcy do ponad pół roku. Co najważniejsze, w fazie spoczynku mikroorganizmy przestają pobierać składniki odżywcze, a ich metabolizm znacznie zwalnia.

Gdy zostaną wystawione na działanie normalnych warunków, zewnętrzna otoczka uśpionej formy (zarodniki lub cysty) ulega zniszczeniu, komórka wychodzi na zewnątrz i aktywowane są procesy żerowania - mikroorganizmy zaczynają żyć normalnie.

W związku z tym mikroorganizmy zawarte w destruktorze AGRAVIGOR występują w postaci zarodników. Dlatego nie umierają w niesprzyjających warunkach, lecz czekają, aż z uśpienia wyjdą optymalne warunki.

7. Skąd mogę mieć pewność, że AGRAVIGOR zadziałał?

- Jedną z wizualnych oznak działania destruktora jest to, że pozostałości roślinne w glebie rozkładają się intensywniej niż zwykle - stają się „zgniłe” i łamliwe (jest to widoczne w resztkach kukurydzy). Dodatkowo na ich powierzchni widoczne są kolonie mikroorganizmów. Drugim wariantem zapewniającym działanie AGRAVIGOR jest analiza mykologiczna gleby, na której zastosowano AGRAVIGORW tym przypadku widać zawartość pożytecznych mikroorganizmów. Przy długotrwałym, systematycznym stosowaniu AGRAVIGOR nastąpi poprawa struktury gleby i jej rozdrobnienia. I oczywiście plon następnej uprawy będzie co najmniej 10-15% wyższy niż w podobnym wariancie bez AGRAVIGOR.